Jean-Pierre Fleury

Przewodniczący Grupy Roboczej ds. wołowiny i cielęciny COPA-COGECA

Jean-Pierre Fleury

Przewodniczący Grupy Roboczej ds. wołowiny i cielęciny COPA-COGECA

Biography

Jean-Pierre Fleury urodził się 19 października 1953 r..
Wychowywał się w gospodarstwie rodzinnym od 1975 r. w Saint-Martin-de-la-Mer (Côte d’Or, Burgundia, Francja). Następnie podążając za ojcem prowadził stado 40 krów mamek na farmie o powierzchni 100 hektarów (247 akrów). Obecnie prowadzi to gospodarstwo z żoną i synem, zatrudniając jedną dodatkową osobę. Prowadzą system rozpłodowy z 190 krowami-mamkami rasy Charolais na powierzchni 290 hektarów (716 akrów). Prowadzą również opas bydła. Mają także stado owiec.

 • Lokalne obowiązki
  – Jean-Pierre jest członkiem Rady Zarządzającej FDSEA Côte d’Or (wydziałowa federacja producentów) oraz Rady Zarządzającej Regionalnej Federacji Bydła Bourgogne-Franche-Comté.
  – Od 2000 r. jest również członkiem Rady Zarządzającej Izby Rolniczej Côte d’Or, przewodniczącym „Wydziału ds. Wydziału Hodowlanego” Côte d’Or, struktury odpowiedzialnej za radę hodowców i rozwoju (wszystkie produkcje ) i przewodniczącego Regionalnego Komitetu ds. Zwierząt Gospodarskich w Bourgogne-Franche-Comté.
  – W 2010 r. został wybrany na przewodniczącego Regionalnego Komitetu Międzyzakładowego w Bourgogne-Franche-Comté, struktury skupiającej wszystkie federacje łańcucha dostaw wołowiny, od producentów po dystrybutorów.
 • Obowiązki krajowe
  – Od 1990 r. jest członkiem Rady Zarządzającej Fédération Nationale Bovine (Francuskiej Narodowej Federacji Bydła), byłym przewodniczącym tej Federacji i członkiem Zarządu od 1990 r.
 • Europejskie obowiązki
  – Przewodniczący Grupy Roboczej ds. wołowiny i cielęciny COPA-COGECA od listopada 2014 r
  – Członek Grupy ds. Dialogu obywatelskiego na temat produktów zwierzęcych, na wołowinę – Członek Europejskiego Obserwatorium Rynku Mięsa na Mięsie

All sessions by Jean-Pierre Fleury